Żłobek Cukierkowo

Drogi Rodzicu,

jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko każdego dnia wstawało uśmiechnięte i z chęcią szło do Żłobka, serdecznie zapraszamy Cię do Nas.

W Warszawie na Ursynowie, ale z dala od ulicznego zgiełku, w wielkim ogrodzie, w cieniu przyjaznych, starych drzew znajduje się nasze wyjątkowe miejsce. Mieścimy się w zabytkowym dworku, co wraz z niezwykłym ogrodem tworzy dla naszych dzieci baśniową aurę, w której mogą poznawać otaczający je świat , wzrastać w przekonaniu o własnej sile i wartości i czuć się jak w domu. Wszystkie nasze opiekunki otaczają dzieci troską, kreując ich środowisko poznawcze tak, by przez fascynującą zabawę mogły aktywnie uczestniczyć w procesie edukacji. Dzieci zdrowe bawią się razem z dziećmi z niepełnosprawnościami, nad którymi czuwa niezastąpiony zespół doświadczonych opiekunów, którzy dbają o to, aby nasi podopieczni byli bezpieczni i czuli się swobodnie.

Uczymy je wzajemnego szacunku i zaufania, okazując im wsparcie i zrozumienie.

Jako pierwsi stworzyliśmy specjalistyczny Żłobek ukierunkowany na pomoc dzieciom chorym na cukrzycę typu I. Zapewniamy naszym podopiecznym pełną, profesjonalną opiekę diabetologiczną, a Rodzicom świadomość, że ich Dziecko jest w dobrych rękach.

Jesteśmy również miejscem dostosowanym do Dzieci z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.

Posiadamy 4000m^2 zielonego ogrodu, w którym znajduje się prywatny plac zabaw i specjalnie usypana górka na sanki. Organizujemy również rozmaite przyjęcia okolicznościowe, urodzinowe i tematyczne, a ponadto oferujemy cykliczne nocowania w Żłobku połączone z atrakcjami.

Oferta Edukacyjna

W naszym Żłobku prowadzimy zajęcia dostosowane do wieku Dzieci.

Stawiamy nacisk zajęcia muzyczne i plastyczne, a przede wszystkim moto-sensoryczne.

Rozwijamy zmysły poznawcze, koordynację ruchową oraz wyobraźnię naszych podopiecznych. Ponadto w Żłobku używamy naprzemiennie języka polskiego z angielskim. W starszych grupach wiekowych są również prowadzone zajęcia właśnie z języka angielskiego. Korzystając z dużego ogrodu (4000m^2) Maluchy bardzo często spędzają czas aktywnie na świeżym powietrzu, a nasze Opiekunki dbają o odpowiednią ilość aktywności fizycznej.

Zajęcia prowadzone w Żłobku:

• rytmika

• zajęcia muzyczne

• zajęcia plastyczne

• ćwiczenia i zabawy moto-sensoryczne

• zajęcia z języka angielskiego

• ćwiczenia logopedyczne

Organizacja Żłobka

Dni i godziny otwarcia:

Żłobek czynny jest w godzinach 7:30–17:30 od poniedziałku do piątku przez cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy. W okresie wakacji czas pobytu dzieci w Żłobku wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami.

Plan dnia:

7:30 – 8:30 – przyjmowanie dzieci, zabawy swobodne

8:30 - śniadanie

9:00 - czynności higieniczne

9:30 - wspólne gry i zabawy, praca plastyczna, czytanie książeczek, taniec,

gimnastyka, zajęcia dodatkowe, zabawy swobodne – w salach bądź na placu zabaw

11:10 - przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne

11:30 – obiad – pierwsze danie

12:00 – 14:00 – drzemka dzieci

14:00 – 14:20 – przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne

14:30 – obiad – drugie danie

15:00 - układanki-puzzle, układanki drewniane, taniec, gimnastyka,

czytanie bajek, kolorowanie, zabawy swobodne

15:45 - zabawy indywidualne

16:30 - podwieczorek

17:00 - zabawy swobodne, rozchodenie się Dzieci

Adaptacja

Podczas dni adaptacyjnych dziecko spędza czas w Żłobku z rodzicem, przyzwyczajając się do nowego otoczenia i stopniowo zyskując poczucie bezpieczeństwa.

Zajęcia obejmują tydzień regularnych, jednogodzinnych spotkań. W ramach zajęć adaptacyjnych każdego dnia pojawiają się elementy codziennej opieki i edukacji żłobkowej:

powitanie

zabawy swobodne, zabawy w kole

zajęcia plastyczne

posiłek

zabawy na świeżym powietrzu

Przez pierwsze dwa dni rodzice zapraszani są do wspólnej zabawy i pracy z dziećmi. W pozostałe 3 dni zachęcamy rodziców, żeby elastycznie reagując na zachowania dzieci uczestniczyli w zajęciach pasywnie – wyłącznie jako obserwatorzy lub w miarę możliwości spędzali czas poza salą w kórej odbywa się adaptacja. W ten sposób staramy się przyzwyczajać nowego podopiecznego do funkcjonowania w grupie bez obecności Rodzica.

UWAGA! W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną adaptacja może różnić się od założonego planu.

O szczegóły prosimy pytać kierownika placówki.