Luty 2014

Cukierkowo aktywnie szuka partnerów w promowaniu zdrowego stylu życia. Nasza Fundacja nawiązała współpracę z Polish Professional Women Network (www.pwnet.pl), stowarzyszeniem kobiet biznesu. Polskie kobiety są aktywne i przedsiębiorcze a jednocześnie nigdy nie zapominają o pielęgnowaniu domowego ogniska. Świadomość zagrożeń jakie niesie rosnąca ilość dzieci chorujących na cukrzycę, zachęciła panie zrzeszone w PWNet do wsparcia naszej fundacji. Wspólnie będziemy propagować zdrowe odżywianie się, uczyć o zapobieganiu cukrzycy i naświetlać ten społeczny problem.

Styczeń 2014

Nowy rok, te same wyzwania w świecie małych cukrzyków, ich rodzin i Fundacji Cukierkowo. Po długich poszukiwaniach, znaleźliśmy generalnego wykonawcę remontu budynki, który burmistrz gminu Ursynów, pan P. Guzioł, przeznaczył na pierwsze w Polsce przedszkole dla dzieci z cukrzycą typu I. Grupa Erbud (www.erbud.pl) podejmie się zadania zamiany starego dworku na nowoczesne, bezpieczne i stylowe przedszkole, w którym każdy maluch będzie szczęśliwy. Erbud jest jedną z czołowych firm budowlanych w Polsce z ponad 23-letnim doświadczeniem w branży; działa w segmencie budownictwa komercyjnego, użyteczności publicznej, energetycznego, mieszkaniowego oraz inżynieryjno-drogowego w Polsce i za granicą.

5 grudnia 1913

W szkole Montessori na ul. Mirkowskiej 38 w Konstancinie – Jeziornie odbyła się licytacja na rzecz naszej fundacji. Szkoła Montessori otworzyła swe podwoje dla Cukierkowa i wielu lokalnych i krajowych przedsiębiorców, którzy zechcieli wesprzeć naszą aukcję. Były wśród nich firmy i salony kosmetyczne (Artis Medica, Eveline Cosmetics, Dr Irena Eris, Zielona Pomarańcza, Feniks Studio, Morpho), kancelarie prawne mecenasa Pawła Skwarka oraz Mazur i Wspólnicy), restauracje (Pomidoro, Gościniec Kołomyja, Hotel Konstancja), polskie pisarki (M. Zaczyńska, M. Witkiewicz, A.K. Majewska, A. Podolecka), artystki (Kaspea Artystyczna, Bright Boho), projektant Maciej Zień i inni.

Wspierała nas pani Grażyna Szapołowska, matka chrzestna Fundacji Cukierkowo. Pani Grażyna, jako mama i babcia, ma pełną świadomość ważności edukacji przedszkolnej. Dzieci, które nie chodzą do przedszkola, mają znacznie utrudniony rozwój funkcji społecznych, zdobywania pozycji w grupie rówieśniczej i tracą możliwość dobrej zabawy. MisjĄ Cukierkowa jest stworzenie w Polsce przedszkoli, w których dzieci z cukrzycą będą mogły się bawić i rozwijać, jednocześnie ich mamy będą miały szansę wrócić do pracy i rozwijać własne zdolności. Niejedna rodzina na tym skorzysta. Pieniądze pozyskane w ramach licytacji zostały przeznaczone na cele statutowe fundacji.