Życie na linie

Pierwsze symptomy choroby nie sugerują dramatycznej diagnozy. Kiedy badanie krwi u dziecka wykazuje cukrzycę, świat jego rodziców wywraca się do góry nogami Cukrzyca jest klasyfikowana jako choroba epidemiczna. Ale nie infekcyjna. U dzieci i młodzieży do 18. roku życia występuje cukrzyca typu I. Jej podłoże jest inne niż u dorosłych. Choroba inaczej się rozwija, wymaga innej terapii. Zapraszamy do przeczytania artykułu w Uważam Rze.

Jak donosi magazyn medyczny „The Lancet”, naukowcy z węgierskiego uniwersytetu w Pecs oraz irlandzkiego Queen’s University w Belfaście przeprowadzili badania obejmujące około 30 tys. dzieci chorych na cukrzycę typu I z 20 krajów europejskich. Ostrzegają, że wśród dzieci do 15. roku życia wzrost zachorowań będzie dramatyczny. Liczba wykrytych przypadków do 2020 r. zwiększy się o 70 proc.!

 

Licytacja na rzecz naszej fundacji!

Szanowni Państwo, 5 grudnia o godzinie 17.00 w szkole Montessori na ul. Mirkowskiej 38 w Konstancinie – Jeziornie będzie licytacja na rzecz naszej fundacji. Licytację poprowadzi aktorka Grazyna Szapołowska. Wszystkie produkty i usługi zaczynamy licytować od ceny niższej niż ich wartość. Niemniej liczymy na Państwa hojność.

Nasi Darczyńcy: EVELINE COSMETICS, AGNIESZKA PODOLECKA, APART, ARTIS, MEDICA, AVEMI, BEZ TABU, BRIGHT BOHO, CENTRUM SERWISOWE MAŁECKI, DUET STUDIO FRYZJERSKIE, EGURROLA STUDIO DANCE, EMILIA, ESTE-DENT KLINIKA DENTYSTYCZNA, GOŚCINIEC KOŁOMYJA, GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA, GRUBA RYBA, HOTEL KONSTANCJA, KOSMETYCZNY INSTYTUT DR. IRENA ERIS W KONSTANCINIE, KART ARENA, KASPEA ARTYSYCZNA, KATARZYNA DOWBOR, KATARZYNA ORZESZEK, KANCELARIA RADCY PRAWNEGO I DORADCY PODATKOWEGO MECENASA PAWŁA SKWARKA, KRZYSZTOF I BEATA TYSZKIEWICZ, FENIX BEAUTY, MARIOLA ZACZYŃSKA, MICHEL MORAN, MORPHO SALON PIĘKNOŚCI, PALONA SUSZONA, POMIDORO, REN CLINIC, JSK ARCHITEKCI, TASTE WILANÓW, WYDAWNICTWO GJ, ZALEWAJKA, ZIELONA POMARAŃCZA, MACIEJ ZIEŃ, MAZUR I WSPÓLNICY, ANNA KLARA MAJEWSKA.

   Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą Darczyńców, która zawiera wszystkie szczegóły.