Wrzesień 2014

Cukierkowo bardzo angażuje się w kampanie społeczne uczące tolerancji i wzajemnego odrzucenia. Wiemy, ze chore dzieci często są wyśmiewane przez rówieśników i – co gorsza – innych rodziców. Dlatego 19 września w Tesco na Woli w Warszawie odbyła się impreza promująca wiedzę o cukrzycy. Dzieci miały mnóstwo zabawy i radości, a przy okazji dowiedziały się, co jest zdrowe a co nie i spróbowały bezcukrowe, pełne witamin lizaki. Prezes naszej fundacji, Ewa Urbańska, mama cukrzycowego Adama, badała dzieciom poziom cukru we krwi. Okazało się, że umiejętna rozmowa z dzieckiem może zamienić ukłucie w palec w zabawną przygodę. Zdjęcia można zobaczyć tutaj: http://cukierkowo.waw.pl/?page_id=545

Poza tym, kończymy już remont. Mamy nadzieję, że wkrótce Cukierkowo zapełni się roześmianymi maluchami!

Sierpień 2014

Sierpień minął nam pod znakiem prac polowych. OGRÓD JEST GOTOWY I PIĘKNY! W środku prace też dobiegają końca.

Spieszno nam powitać maluchy, zarówno chore na cukrzycę jak i zdrowe, a jest to możliwe dzięki naszym sponsorom, firmom: NOVO NORDISK, ROCHE, ACCU-CHECK oraz ERBUD, główny wykonawca remontu.

Mamy już wspaniałą dyrektorkę i doświadczone, lubiące dzieci przedszkolanki! Pani Dorota Kamecka od kilkunastu lat prowadzi przedszkola, ma świetny kontakt zarówno z rodzicami jak i dziećmi i na pewno zadba o to , by organizacja Cukierkowa była bez zarzutu.

Naszą psycholożką jest pani Katarzyna Brejnakowska, doświadczoną terapeutką, która od dziecka choruje na cukrzycę typu I. Kto lepiej może zrozumieć chore dzieci niż osoba, która sama cierpi na tę chorobę, a jednocześnie jest pełna radości życia i pomaga innym?! Pani Kasia zajmuje się miedzy innymi bajkoterapią, więc będzie idealną psycholożką dla naszych dzieci 🙂

Lipiec 2014

W Warszawie przy ulicy Żagańskiej 46a powstał pod patronatem najwybitniejszego autorytetu z dziedziny diabetologii prof. Ewy Pańkowskiej – INSTYTUT DIABETOLOGII. Jest to profesjonalne wysokospecjalizowane miejsce opieki medycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Specjaliści tego instytutu mają największe w Polsce doświadczenie w leczeniu pompami insulinowymi.

Instytut patronuje nam w pracach przygotowawczych i będzie na stałe współpracował z naszym ‘Cukierkowem” Nic lepszego nie mogło nam się przydarzyć. Jesteśmy pod najlepszymi skrzydłami 🙂

Zainteresowanych zapraszamy po więcej informacji na www.instytutdiabetologii.pl

 

Mamy ogromną przyjemność podziękować Castoramie za pomoc przy remoncie. Materiały budowlane, które otrzymujemy od Castoramy, przyspieszając cały proces przygotowywania przedszkola dla dzieci. Jesienią w pięknych wnętrzach pachnących nowością, będą się bawić dzieci zarówno zdrowe jak i z cukrzycą.

Czerwiec 2014

Czerwiec 2014

Cukierkowo zyskało partnera strategicznego. Firma Novo Nordisk jest liderem w leczeniu cukrzycy, zajmuje również czołową pozycję w leczeniu hemofilii, terapii hormonem wzrostu i hormonalnej terapii zastępczej. Novo Nordisk zaangażował się w remont budynku przy Klubowej nie tylko finansowo, ale i „fizycznie”. Pracownicy firmy w każdy piątek zamieniają się w  wolontariuszy: malują płot, przekopują 4000 metrów ogrodu, by mogła w nim rosnąć piękna trawa i kwiaty a przede wszystkim stanąć plac zabaw. Dzięki wspólnemu wysiłkowi dzieci z cukrzycą już jesienią będą miały wspaniałe miejsce do rozwoju i zabawy. Wszystkim pomocnikom dziękujemy!

Czytaj dalej

Kwiecień 2014

3 kwietnia Cukierkowo i PWNet zorganizowało spotkanie autorskie z panią Grażyną Szapołowską. Aktorka opowiedziała o swojej pracy i nowej pasji jaką jest pisanie.  Odbyła się również licytacja na rzecz Cukierkowa. Dziękujemy naszym darczyńcom: Bright Boho, Kaspea Artystyczna, Taste Wilanów, Ren Clinic, Global Fitness Ochota, Centrum Serwisowe Małecki, Restauracji Zalewajka, Restauracji sto900 i Studiu Urody Gepard na Żoliborzu. Do zobaczenia!

 

Luty 2014

Cukierkowo aktywnie szuka partnerów w promowaniu zdrowego stylu życia. Nasza Fundacja nawiązała współpracę z Polish Professional Women Network (www.pwnet.pl), stowarzyszeniem kobiet biznesu. Polskie kobiety są aktywne i przedsiębiorcze a jednocześnie nigdy nie zapominają o pielęgnowaniu domowego ogniska. Świadomość zagrożeń jakie niesie rosnąca ilość dzieci chorujących na cukrzycę, zachęciła panie zrzeszone w PWNet do wsparcia naszej fundacji. Wspólnie będziemy propagować zdrowe odżywianie się, uczyć o zapobieganiu cukrzycy i naświetlać ten społeczny problem.

Styczeń 2014

Nowy rok, te same wyzwania w świecie małych cukrzyków, ich rodzin i Fundacji Cukierkowo. Po długich poszukiwaniach, znaleźliśmy generalnego wykonawcę remontu budynki, który burmistrz gminu Ursynów, pan P. Guzioł, przeznaczył na pierwsze w Polsce przedszkole dla dzieci z cukrzycą typu I. Grupa Erbud (www.erbud.pl) podejmie się zadania zamiany starego dworku na nowoczesne, bezpieczne i stylowe przedszkole, w którym każdy maluch będzie szczęśliwy. Erbud jest jedną z czołowych firm budowlanych w Polsce z ponad 23-letnim doświadczeniem w branży; działa w segmencie budownictwa komercyjnego, użyteczności publicznej, energetycznego, mieszkaniowego oraz inżynieryjno-drogowego w Polsce i za granicą.

5 grudnia 1913

W szkole Montessori na ul. Mirkowskiej 38 w Konstancinie – Jeziornie odbyła się licytacja na rzecz naszej fundacji. Szkoła Montessori otworzyła swe podwoje dla Cukierkowa i wielu lokalnych i krajowych przedsiębiorców, którzy zechcieli wesprzeć naszą aukcję. Były wśród nich firmy i salony kosmetyczne (Artis Medica, Eveline Cosmetics, Dr Irena Eris, Zielona Pomarańcza, Feniks Studio, Morpho), kancelarie prawne mecenasa Pawła Skwarka oraz Mazur i Wspólnicy), restauracje (Pomidoro, Gościniec Kołomyja, Hotel Konstancja), polskie pisarki (M. Zaczyńska, M. Witkiewicz, A.K. Majewska, A. Podolecka), artystki (Kaspea Artystyczna, Bright Boho), projektant Maciej Zień i inni.

Wspierała nas pani Grażyna Szapołowska, matka chrzestna Fundacji Cukierkowo. Pani Grażyna, jako mama i babcia, ma pełną świadomość ważności edukacji przedszkolnej. Dzieci, które nie chodzą do przedszkola, mają znacznie utrudniony rozwój funkcji społecznych, zdobywania pozycji w grupie rówieśniczej i tracą możliwość dobrej zabawy. MisjĄ Cukierkowa jest stworzenie w Polsce przedszkoli, w których dzieci z cukrzycą będą mogły się bawić i rozwijać, jednocześnie ich mamy będą miały szansę wrócić do pracy i rozwijać własne zdolności. Niejedna rodzina na tym skorzysta. Pieniądze pozyskane w ramach licytacji zostały przeznaczone na cele statutowe fundacji.

Życie na linie

Pierwsze symptomy choroby nie sugerują dramatycznej diagnozy. Kiedy badanie krwi u dziecka wykazuje cukrzycę, świat jego rodziców wywraca się do góry nogami Cukrzyca jest klasyfikowana jako choroba epidemiczna. Ale nie infekcyjna. U dzieci i młodzieży do 18. roku życia występuje cukrzyca typu I. Jej podłoże jest inne niż u dorosłych. Choroba inaczej się rozwija, wymaga innej terapii. Zapraszamy do przeczytania artykułu w Uważam Rze.

Jak donosi magazyn medyczny „The Lancet”, naukowcy z węgierskiego uniwersytetu w Pecs oraz irlandzkiego Queen’s University w Belfaście przeprowadzili badania obejmujące około 30 tys. dzieci chorych na cukrzycę typu I z 20 krajów europejskich. Ostrzegają, że wśród dzieci do 15. roku życia wzrost zachorowań będzie dramatyczny. Liczba wykrytych przypadków do 2020 r. zwiększy się o 70 proc.!

 

Licytacja na rzecz naszej fundacji!

Szanowni Państwo, 5 grudnia o godzinie 17.00 w szkole Montessori na ul. Mirkowskiej 38 w Konstancinie – Jeziornie będzie licytacja na rzecz naszej fundacji. Licytację poprowadzi aktorka Grazyna Szapołowska. Wszystkie produkty i usługi zaczynamy licytować od ceny niższej niż ich wartość. Niemniej liczymy na Państwa hojność.

Nasi Darczyńcy: EVELINE COSMETICS, AGNIESZKA PODOLECKA, APART, ARTIS, MEDICA, AVEMI, BEZ TABU, BRIGHT BOHO, CENTRUM SERWISOWE MAŁECKI, DUET STUDIO FRYZJERSKIE, EGURROLA STUDIO DANCE, EMILIA, ESTE-DENT KLINIKA DENTYSTYCZNA, GOŚCINIEC KOŁOMYJA, GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA, GRUBA RYBA, HOTEL KONSTANCJA, KOSMETYCZNY INSTYTUT DR. IRENA ERIS W KONSTANCINIE, KART ARENA, KASPEA ARTYSYCZNA, KATARZYNA DOWBOR, KATARZYNA ORZESZEK, KANCELARIA RADCY PRAWNEGO I DORADCY PODATKOWEGO MECENASA PAWŁA SKWARKA, KRZYSZTOF I BEATA TYSZKIEWICZ, FENIX BEAUTY, MARIOLA ZACZYŃSKA, MICHEL MORAN, MORPHO SALON PIĘKNOŚCI, PALONA SUSZONA, POMIDORO, REN CLINIC, JSK ARCHITEKCI, TASTE WILANÓW, WYDAWNICTWO GJ, ZALEWAJKA, ZIELONA POMARAŃCZA, MACIEJ ZIEŃ, MAZUR I WSPÓLNICY, ANNA KLARA MAJEWSKA.

   Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą Darczyńców, która zawiera wszystkie szczegóły.